Aslownik 2 str

Właśnie ukazał się II tom Słownika biograficznego Południowego Podlasia i Wschodniego Mazowsza

"Tom niniejszy prezentuje różnorodność społeczeństwa zakreślonego terytorium. Osiągnęliśmy to dzięki Autorom wywodzącym się z różnych ośrodków naukowych i środowisk. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Autorom za owocną współpracę, tym bardziej, że nie towarzyszy jej gratyfikacja finansowa. Mamy nadzieję na dalszą współpracę przy kolejnych tomach."
____________________________________________________________________________________________________________________________________

military 3 na stron

Jest nam niezwykle miło poinformować, że monografia The Military History of the Third Century Iran, Siedlce 2018, której autorami są Ilkka Syvänne (University of Haifa, Israel) i Katarzyna Maksymiuk, znalazła się wśród publikacji polecanych przez Bibliographia Iranica.

wykop

W dniach 15-19 sierpnia br. Adam Kubik uczestniczył w pracach poszukiwawczych miejsca bitwy pod Legnicą (1241 r.). Doktorant historii wygłosił ref. Uzbrojenie koczowników-aspekty uzbrojenia lamelkowego.

OF 1 STRONA

Jest już gotowy pierwszy numer czasopisma naukowego OFFICINA HISTORIAE (ISSN 2545-0905), wydawanego przez studentów historii. Zapraszamy do lektury.

bb

Zapraszamy do obejrzenia programu Urzędu Miasta Siedlce "Z ratusza" w TV Wschód.