W dniach 8-26 lipca br. sekretariat nieczynny z powodu urlopu pracownika.

W sprawach pilnych proszę kontaktować się na nr telefonu 604-333-728 w godz. 8.00-12.00.

HIMA

Jest nam miło poinformować, że dr hab. Katarzyna Maksymiuk została członkiem rady naukowej czasopisma Revue internationale d’Histoire Militaire Ancienne. Czasopismo jest efektem współpracy szkoły doktorskiej "Mondes anciens et médiévaux" (Sorbonne Université), Institut des Sciences et Techniques de l’Antiquité (Université de Franche-Comté) oraz  «Orient & Méditerranée» CNRS.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Sierozka peregryacje

5 lipca w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbyła się prezentacja książki Syberyjskie peregrynacje. W poszukiwaniu zaginionej tożsamości. Jednym z jej autorów jest dr hab. Sergiusz Leończyk.

okadka okupacja strona

Ukazała się monografia Grzegorza Karpińskiego, Rafała Roguskiego i Damiana Sitkiewicza pt. "Okupacja niemiecka w Radzyniu Podlaskim i powiecie radzyńskim w latach 1939-1944" (Radzyń Podlaski 2019). Pracownik i dwaj doktoranci naszego Instytutu w ramach dogłębnego mikrostudium rzucili nowe spojrzenie na struktury okupacyjne, zbrodnie niemieckie oraz organizację i działalność polskiego podziemia niepodległościowego w powiecie radzyńskim.

SPIS TREŚCI

Wohyn

Pracownicy naszego Instytutu dr hab. Dorota Wereda i dr hab. Dariusz Magier wzięli dziś udział w uroczystościach jubileuszowych związanych z 450-leciem unii lubelskiej w Wohyniu w powiecie radzyńskim. Prof. Dariusz Magier poprowadził okolicznościową konferencję, zaś prof. Dorota Wereda wygłosiła referat Wohyń w epoce unii lubelskiej - miasto pogranicza. W uroczystościach uczestniczył ambasador Republiki Litwy w Polsce JE Edvardas Borisovas.