AAA

15 marca br. na Wydziale Humanistycznym UPH miał miejsce Dzień Otwarty. Jak zawsze na studentów naszego Instytutu można było liczyć. W działaniach pod okiem dr Arkadiusza Zawadzkiego i dr Rafała Roguskiego wzięli udział: Anna Kłoś, Kinga Klimek, Jana Kabardina, Roland Jeleniewicz, Adrian Dmowski, Mateusz Brzost, Aleksandra Lemiszewska, Kamil Butrym, Wojciech Jarosławski oraz z ramienia doktorantów mgr Przemysław Wróblewski.

GALERIA

SERIOZKA PAWILON

22 lutego br. w Muzeum X Pawilonu miała miejsce promocja książki dr. hab. Sergiusza Leończyka "Polskie osadnictwo wiejskie na Syberii w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku".

AAAsafe image

W dniach 14-15 lutego br. odbyły się II Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze. Współorganizatorem konferencji był IHiSM.

TV Wschód

GALERIA

P1280430

20 lutego br. prof. dr hab. Zofia Chyra-Rolicz uczestniczyła w seminarium Obywatele dla Niepodległej -  100 lat polskiej samoorganizacji społecznej, wygłaszając ref. Polityka wobec spółdzielczości w latach II RP i po 1989 r.

GALERIA (fot. Klementyna Zygarowicz-Tomza)

Ido

W dniach 1-2 lutego br. dr hab. Katarzyna Maksymiuk na zaproszenie Fondation Hugot du Collège de France, uczestniczyła w warsztatach Deportations: A Comparative Discourse, przedstawiając ref. The Targets of Deportation Policy of Iranian king Šapur II (309-379).

_____________________________________________________________________________________________________________________________________