DSC 0251

23 maja br. Studenckie Koło Naukowe Historyków zorganizowało Ogólnopolską Konferencję Naukową  nt. Tajna broń na przestrzeni dziejów.

GALERIA

___________________________________________________________________________________________________________________________________

gniewow o unie ciag dalszy stosunki polsko litewskie w latach 1569 1588 henryk lulewicz9262 l

Dziś w nocy po ciężkiej chorobie zmarł dr hab. HENRYK LULEWICZ (1950-2019), prof. IH PAN. Profesor Lulewicz przez kilka lat wykładał również w Naszym Instytucie.

liw noc muze

18 maja br. studenci i doktoranci IHiSM uczestniczyli w Nocy Muzeów na Zamku w Liwie.

ZchRmaj19

fot. Dariusz Gierycz

15 maja br. prof. Zofia Chyra-Rolicz uczestniczyła w konferencji Historia spółdzielczości konsumenckiej w Polsce od okresu jej powstania do czasów obecnych w ramach obchodów 150-lecia spółdzielczości  spożywców w Polsce (prof. Chyra-Rolicz jjest członkiem Komitetu Honorowego obchodów), wygłaszając ref. Powojenne losy polskiej spółdzielczości spożywców.
20 maja br. prof. Zofia Chyra-Rolicz uczestniczyła w konferencji Trzydziestolecie restytucji kapitalizmu w Polsce – blaski i cienie, wygłaszając  ref. Polska spółdzielczość w okresie transformacji

LUB MAJ

W dniach 17-18 maja br. przedstawiciele IHiSM pod opieką dr. hab. Dariusza Magiera uczestniczyli w IV Międzynarodowym seminarium aktualnych problemów archiwistyki i zarządzania dokumentami, wygłaszając referaty. Mateusz Brzost, Współczesne polskie czasopisma archiwalne; Piotr Czyż, Źródła do dziejów ziemian podlaskich. Próba klasyfikacji; Damian SitkiewiczDokumenty i korespondencja dotycząca obwodu ZWZ-AK Radzyń Podlaski 1939-1944 w zbiorach Ireneusza Cabana i Zygmunta Mańkowskiego; Katarzyna Grudzień, Dokumentowanie działań w zakresie zamówień publicznych na przykładzie KRUS.

GALERIA